Kontakt

Komenda Miejska PSP Wrocław
Kręta 28
50-233 Wrocław
tel. +48 71 320 70 04
fax +48 71 320 70 05
e-mail: wroclaw@kmpsp.wroclaw.pl

Statystyki
2012
2013
2014
2015
2016


13 kwietnia 2017 r.


Kolejna edycja projektu #bezpiecznie na terenie Kampusu Koszarowa Uniwersytetu Wrocławskiego

   W dniu 5 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna edycja projektu #bezpiecznie na terenie Kampusu Koszarowa Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach projektu zostały przeprowadzone ćwiczenia oraz pokaz działania służb w sytuacji zagrożenia.
   Około godz. 11:15 administrator budynku powiadomił Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, że w trakcie wykładów na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu wystąpiło silne zadymienie w jednym z pomieszczeń. Administrator uruchomił procedury ewakuacyjne dla całego budynku. Po krótkim czasie na miejsce przyjechały siły Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji, które przystąpiły do koordynacji działań ewakuacyjnych, wyznaczenia strefy bezpiecznej, zabezpieczenia rejonu działań ratowniczo-gaśniczych. Po przeprowadzeniu akcji gaśniczej KDR zgłosił ujawnienie w budynku podejrzanego pakunku. W związku z podejrzeniem, że może być to ładunek wybuchowy na miejsce działań zadysponowano patrol policji z psami przeszkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych. Po dokonaniu oględzin, potwierdzono, że w paczce najprawdopodobniej znajduje się materiał wybuchowy. Do neutralizacji ładunku skierowany został Zespół Interwencji Specjalnych Straży Granicznej. Funkcjonariusze Straży Granicznej przy pomocy robota pirotechnicznego usunęli z budynku pakunek i zneutralizowali w bezpiecznym miejscu. Następnie ponownie sprawdzono cały budynek i zakończono akcję. Obiekt został przekazany administracji, a wszyscy studenci i pracownicy uczelni mogli bezpiecznie wrócić do budynku.
   Współorganizatorami projektu #bezpiecznie byli: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej we Wrocławiu, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz Centrum Ratownictwa.

Opracowanie: asp. Adam Kucharski
Zdjęcia: Dominika Hull – Uniwersytet Wrocławski.


ALL RIGHTS RESERVED KM PSP Wrocław