Kontakt

Komenda Miejska PSP Wrocław
Kręta 28
50-233 Wrocław
tel. +48 71 320 70 04
fax +48 71 320 70 05
e-mail: wroclaw@kmpsp.wroclaw.pl

Statystyki
2012
2013
2014
2015
2016


31 marzec 2017 r.


Akcja "Stop Pożarom Traw"

   W dniu 31.03.2017r. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w siedzibie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 we Wrocławiu zorganizował spotkanie informacyjne dla przedstawicieli mediów dotyczące kampanii pn. „STOP pożarom traw”.
   Rozpoczynając spotkanie, Zastępca Komendanta Miejskiego mł.bryg. Remigiusz Adamańczyk podkreślił że termin rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowy ponieważ miesiące marzec i kwiecień jest to okres, w którym drastycznie rośnie liczba pożarów traw.
   W związku z tym że ponad 90% tego typu pożarów wywołanych jest przez ludzi, poprosił obecnych przedstawicieli mediów aby za ich pomocą dotrzeć do jak największej ilości społeczności lokalnej w kwestii uświadomienia jakie negatywne skutki ekologiczne i ekonomiczne ponosimy My Wszyscy oraz jakie skutki prawne mogą spotkać osoby, które wywołają taki pożar. Następnie mł.bryg. Mariusz Piasecki – Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego przedstawił statystyki z ilości wyjazdów strażaków do zdarzeń na terenie miasta i powiatu związanych z pożarami traw i nieużytków rolnych.
   W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele:
  • Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu - Tomasz Międzyrzecki- Zastępca Nadleśniczego, Nadleśnictwa Miękinia.
  • Komendy Miejskiej Policji - st.asp. Wojciech Jabłoński z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
  • Straży Miejskiej Wrocławia.

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Piasecki


ALL RIGHTS RESERVED KM PSP Wrocław