Kontakt

Komenda Miejska PSP Wrocław
Kręta 28
50-233 Wrocław
tel. +48 71 320 70 04
fax +48 71 320 70 05
e-mail: wroclaw@kmpsp.wroclaw.pl

Statystyki
2012
2013
2014
2015
2016


7 czerwca 2016 r.


V Mistrzostw Strażaków Płetwonurków województwa dolnośląskiego

   W dniu 2 czerwca br. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu była gospodarzem V Mistrzostw Strażaków Płetwonurków województwa dolnośląskiego, które odbyły się na kąpielisku Glinianki we Wrocławiu. Strażacy rywalizowali w 2 konkurencjach: konkurencji indywidualnej oraz drużynowej.
   W konkurencji indywidualnej każdy strażak wykonuje szereg czynności: rzut rzutka ratowniczą w wyznaczonym kierunku i odpowiedniej minimalnej długości, następnie płynie do boi, nurkuje, wydobywa manekina, holuje go do brzegu. Wsiada na łódź wiosłową i w jak najkrótszym czasie musi pokonać wyznaczony dystans. Suma czasu wykonania ćwiczenia oraz czasów z naliczonych pkt. karnych daje wynik ostateczny, na podstawie którego zostaje wyłoniony zwycięzca.
  Na podium stanęli:

  1 miejsce: druh Michał Perczyński – OSP Zorba
  2 miejsce: druh Tomasz Mazur – OSP Zorba
  3 miejsce: sekc. Piotr Uroda – KM PSP Wrocław (SGRWN W-w 1)
   W konkurencji drużynowej drużyna składa się z 3 strażaków, z których każdy wykonuje jakieś zadanie pod wodą oraz szereg innych czynności: start z brzegu do łodzi, dopłynięcie 50m do boi, wydobycie manekina z głębokości 3-4 m ,holowanie manekina 20m po powierzchni. Następnie drużyna płynie 80m, cumuje łódź, 2 strażaków nurkuje, wykonuje zadanie pod wodą – pompuje balon wypornościowy, aby unieść zatopiony ciężar 30 kg. Następnie para nurków z użyciem liny kierunkowej i kompasu płynie przez 50m do linii mety nie wynurzając się. Suma czasu wykonania ćwiczenia oraz czasów z naliczonych pkt. karnych daje wynik ostateczny na podstawie którego zostaje wyłoniony zwycięzca. W konkurencji drużynowej udział brały drużyny strażaków płetwonurków z SGRWN Jeleniej Góry, SGRWN Legnicy, oraz dwie drużyny (A i B) z KM Wrocław na bazie SGRWN W-w 1 oraz OSP Zorba.
  Na podium stanęli:

  1 miejsce: Drużyna B – KM PSP Wrocław:
  kpt. Robert Wójcik, sekc. Piotr Uroda, mł. ogn. Mateusz Zieliński
  2 miejsce: OSP Zorba
  3 miejsce: Drużyna A – KM PSP Wrocław:
  mł. kpt. Radosław Zadorożny, mł. kpt. Maciej Brzeziński, st. sekc. Rafał Kuźmicz
   Na zakończenie mistrzostw dyplomy, puchary oraz nagrody upominkowe wręczył Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego pan bryg. Piotr Grzyb. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze a udział członków aż 3 grup specjalistycznych z dolnego śląska, zagwarantował wysoki poziom rywalizacji i bardzo dużo pozytywnych emocji.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: st. sekc. Kamil Bokwa
Zdjęcia: Łukasz Telus


ALL RIGHTS RESERVED KM PSP Wrocław