Kontakt

Komenda Miejska PSP Wrocław
Kręta 28
50-233 Wrocław
tel. +48 71 320 70 04
fax +48 71 320 70 05
e-mail: wroclaw@kmpsp.wroclaw.pl

Statystyki
2012
2013
2014
2015
2016


4 września 2014 r.


III Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków Województwa Dolnośląskiego

   W dniu 28.08.2014r w miejscowości Kowary na zalewie miejskim odbyły się kolejne Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków województwa dolnośląskiego. Strażacy rywalizowali w 2 konkurencjach: konkurencji indywidualnej oraz drużynowej.
   W konkurencji indywidualnej każdy strażak wykonuje szereg czynności: rzut rzutka ratowniczą w wyznaczonym kierunku i odpowiedniej minimalnej długości, następnie płynie do boi, nurkuje, wydobywa manekina, holuje go do brzegu. Wsiada na łódź wiosłową i w jak najkrótszym czasie musi pokonać wyznaczony dystans. Suma czasu wykonania ćwiczenia oraz czasów z naliczonych pkt. karnych daje wynik ostateczny, na podstawie którego zostaje wyłoniony zwycięzca. I tak ratownicy reprezentujący KM PSP Wrocław zajęli pierwsze 5 miejsc ( 17 osób brało udział):
   Na podium stanęli:

1 miejsce: st.str. Uroda Piotr – KM PSP Wrocław (SGRWN W-w 1)
2 miejsce: mł.asp. Stadnicki Marcin – KM PSP Wrocław (SGRWN W-w 1)
3 miejsce: mł.ogn. Rybak Kacper – KM PSP Wrocław (SGRWN W-w 1)

   W konkurencji drużynowej drużyna składa się z 3 strażaków, z których każdy wykonuje jakieś zadanie pod wodą oraz szereg innych czynności: start z brzegu do łodzi, dopłynięcie 50m do boi, wydobycie manekina z głębokości 3-4 m ,holowanie manekina 20m po powierzchni. Następnie drużyna płynie 80m, cumuje łódź, 2 strażaków nurkuje, wykonuje zadanie pod wodą – pompuje balon wypornościowy, aby unieść zatopiony ciężar 30 kg. Następnie para nurków z użyciem liny kierunkowej i kompasu płynie przez 50m do linii mety nie wynurzając się. Suma czasu wykonania ćwiczenia oraz czasów z naliczonych pkt. karnych daje wynik ostateczny na podstawie którego zostaje wyłoniony zwycięzca.
   W konkurencji drużynowej udział brały drużyny strażaków płetwonurków z SGRWN Jeleniej Góry, SGRWN Legnicy, oraz dwie drużyny (A i B) z KM Wrocław na bazie SGRWN W-w 1.

   Na podium stanęli:

1 miejsce: Drużyna B – KM PSP Wrocław:
mł.kpt. Zadorozny Radosław, mł.asp. Stadnicki Marcin, mł.asp. Brzeziński Maciej
2 miejsce: KP Jelenia Góra
3 miejsce: Drużyna B – KM PSP Wrocław:
mł.ogn. Rybak Kacper, st.sekc. Zieliński Mateusz, st.str. Uroda Piotr

   Na zakończenie mistrzostw dyplomy, puchary oraz nagrody upominkowe wręczył Zastępcę Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego pan st. bryg. mgr inż. Jerzy Łabowski.
   Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze a udział członków aż 3 grup specjalistycznych z dolnego śląska, zagwarantował wysoki poziom rywalizacji i bardzo dużo pozytywnych emocji.

Informację opracował: st. kpt. Janusz Majtyka
zdjęcia: st. kpt. Janusz Majtyka, Łukasz Płocki


ALL RIGHTS RESERVED KM PSP Wrocław