Kontakt

Komenda Miejska PSP Wrocław
Kręta 28
50-233 Wrocław
tel. +48 71 320 70 04
fax +48 71 320 70 05
e-mail: wroclaw@kmpsp.wroclaw.pl

Statystyki
2012
2013
2014
2015
2016


30 czerwca 2014 r.


III Podkarpacki Bieg Strażaków

   17 czerwca 2014 r. w miejscowości Krempna (powiat jasielski) odbył się III Podkarpacki Bieg Strażaków, w ramach Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W biegu tym przeprowadzono również XI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpiło 79 osób, w tym 75 strażaków PSP z całej Polski.
   Trasa biegu, o długości ponad 10 km, częściowo przebiegała przez tereny Magurskiego Parku Narodowego, a wytyczona została fragmentem trzeciego pod względem długości szlaku PTTK w Beskidzie Niskim. Zawodnicy wystartowali z Ożennej, skąd drogami asfaltowymi, gruntowymi oraz duktami leśnymi, przez szczyt Wysokie oraz miejscowość Żydowskie, dotarli na metę zlokalizowaną przy Zespole Szkół w Krempnej.
   W tym trudnym, górskim biegu wziął udział reprezentant Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu Piotr Kleczaj, który w swojej kategorii wiekowej zajął drugie miejsce. Osiągnięcie to pozwoliło mu na umocnienie drugiej pozycji w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP. Zmagania biegaczy obserwowali m.in.:
  - nadbryg. Bogdan Kuliga – Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP,
  - mł. bryg. Szymon Ławecki – Biuro Szkolenia KG PSP,
  - st. bryg. Tadeusz Niedziałek – Komendant Powiatowy PSP w Stalowej    Woli
  – Prezes Sportowego Klubu Pożarniczego „Strażak” przy KW PSP w    Rzeszowie,
  - Kazimierz Miśkowicz – Wójt Gminy Krempna,
  - Czesław Skocz – Przewodniczący Rady Gminy w Krempnej,
  - zaproszeni goście, uczniowie Zespołu Szkół w Krempnej, aktywnie    dopingujący uczestników na trasie biegu oraz mieszkańcy Krempnej.
   Gościem specjalnym zawodów był sekc. Zbigniew Bródka z KP PSP Łowicz – mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim, który także zmierzył się z wymagającą trasą biegu.
   Bieg ten był trzecim z sześciu zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Drugie miejsce Piotra na półmetku zmagań, daje dużą nadzieje na utrzymanie podium w końcowej rywalizacji. Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ ostatni bieg posiada zwiększoną liczbę punktów za ukończenie.

Informację opracował: mł. bryg. Ireneusz Michalik, mł. kpt. Piotr Kleczaj


ALL RIGHTS RESERVED KM PSP Wrocław