2015
2016

16 maja 2014 r.

III Europejski Bieg Strażaków w Gdyni

10 maja 2014 r. w Gdyni odbył się III Europejski Bieg Strażaków. Zawody na atestowanej trasie na dystansie 10 km otworzyły rywalizację w biegach ulicznych wśród strażaków w bieżącym roku oraz były pierwszą okazją do zdobycia punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
   Rywalizacja strażaków odbyła się w ramach Biegu Europejskiego, na starcie którego stanęło ponad 5 tys. biegaczy, wśród których było ponad 80 funkcjonariuszy PSP, reprezentujących 10 województw: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie oraz reprezentacja SGSP w Warszawie i SA PSP w Poznaniu. Start i meta biegu zlokalizowane zostały na Skwerze Kościuszki przy gdyńskim Akwarium, a sygnałem do startu był wystrzał z działa ORP "Błyskawica".
   Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu reprezentował mł. kpt. Piotr Kleczaj, który zdobył podium, osiągając czas 34 minuty, 23 sekundy. Poniżej zestawienie najlepszych pięciu biegaczy, obrazujące zaciętą rywalizację w kategorii do 29 lat.