2015
2016

25 marca 2014 r.

Reperzentacja KM PSP Wrocław wystąpiła w 7 Półmaratonie Ślężańskim

W dniu 22.03.2013 reprezentacja Komendy Miejskiej PSP Wrocław wzięła udział w I Ślężańskim Biegu Strażackim oraz I Drużynowych Mistrzostwach Strażaków Województwa Dolnośląskiego które rozegrane zostały w ramach 7 Półmaratonu Ślężańskiego.
   Trasa półmaratonu o długości 21km 97,5m prowadziła wokół masywu Góry Ślęży. Aby pokonać tą niełatwą trasę charakteryzującą się długim podbiegiem na Przełęczy Tąpadła zawodnicy musieli pokonać różnicę wysokości między najniższym a najwyższym punktem trasy wynoszącą 208m z czego długość wszystkich podbiegów wyniosła aż 9,3 km.Komendę Miejską PSP we Wrocławiu reprezentowali:
  • st.kpt. Mariusz Piasecki - JRG Nr 1
  • mł.kpt. Piotr Kleczaj – Wydział Kontrolno-Rozpoznawczy
  • st.sekc. Jacek Kusztelak - JRG Nr 8
  • sekc. Tomasz Bratkowski – JRG Nr 1
  • st.str. Marcin Staromłyński – JRG Nr 8
  • str. Arkadiusz Opaliński – JRG Nr 4
   Start półmaratonu nastąpił o godz.11 z rynku w Sobótce. O klasyfikacji w ramach I Drużynowych Mistrzostw Strażaków PSP Województwa Dolnośląskiego decydowały 3 najlepsze czasy w klasyfikacji generalnej pierwszych zawodników danej reprezentacji.Do „boju” o puchar Komendanta Wojewódzkiego przystąpiło aż 10 drużyn z Komend PSP z Województwa Dolnośląskiego. Do mety dobiegło 3281 osób, z czego dzięki bardzo dobrym czasom naszych zawodników, w kolejności:
  • str. Arkadiusz Opaliński – 1 godz. 22 min. 08 s
  • mł. kpt. Piotr Kleczaj – 1 godz. 22 min. 48 s
  • st. kpt. Mariusz Piasecki – 1 godz. 31 min. 35 s
reprezentacja Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu została w 2014r. Drużynowym Mistrzem Strażaków PSP Województwa Dolnośląskiego w Półmaratonie wyprzedzając KP PSP Jawor – 2 miejsce oraz KP PSP Oleśnica – 3 miejsce. Również w klasyfikacji indywidualnej w ramach I Ślężańskiego Biegu Strażaków okazało się że 2 miejsca na „pudle” zajęli reprezentacji KM PSP Wrocław: